Gülşen Selam

Gülşen SELAM

Uzman Klinik Psikolog

Gülşen Selam, Lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladıktan sonra Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji programına girmiştir.

Lisans eğitimi süresince Psikoloji konulu kongre seminer ve eğitimlere katılım sağlayarak mesleki gelişimini desteklemiştir.

Yüksek Lisans bitirme projesini  ‘Kadınlarda Cinsel Mitler ve Anne-Baba Tutumu Arasındaki İlişki’ üzerine yapmıştır. Buna ek olarak ‘Vajinismus Tanısı Almış Kadında Anne-Baba Tutumu ve Cinsel Mitler’ bir diğer araştırma konusudur.

Klinik stajlarını Np Beyin Hastanesinde ‘Amatem-Psikoz-Nevroz’ bölümlerinde, Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde yatılı kadın hasta ‘Psikoz–Nevroz’ bölümlerinde, Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesinde stajyer psikolog olarak görev almış olup Boğaziçi Eğitim kurumlarında da psikolojik danışman ve psikolog olarak görev yapmıştır.

ÇALIŞTIĞI ALANLAR:

“Evlilik, İlişki/İletişim Sorunları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Anksiyete (kaygı) Bozuklukları, Depresyon, Fobiler, Travma Yaşantıları, Kayıp ve Yas Süreci, Somatizasyon (psikolojik kökenli bedensel rahatsızlıklar, Kronik Ağrılar), Yeme Bozuklukları, Obezite, Çocuklarda Davranış, Uyum ve Sınır Problemleri yer almaktadır.

Yetişkinlerle  BDT ve EMDR çocuklarla da Oyun Terapisi ağırlıklı çalışmaktadır. Yetişkin, çift ve ebeveynlere yönelik eğitim ve seminerler vermeye devam etmektedir.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.


UYGULADIĞI TERAPİ YÖNTEMLERİ:

Aile ve Çift Terapileri Eğitimi (CİSED)
Cinsel Terapi Eğitimi (CİSED)
EMDR Eğitimi (DBE)
Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi (Prof.Dr. Vamık Volkan)
Cattell 2A/3A (Yetişkin ve Çocuklar için Zeka Testi)
MMPI (Kişilik Envanteri)
Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
Çocuk Gelişim Testleri (Gesell, Goog Enough Harris, Peabody, AGTE)
Organizite ve Nöropsikolojik Testler (Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Standardize Mini Mental Test)
Pedagojik Formasyon ( İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi)
Çocuk Resimleri Yorumlama