EMDR Beşiktaş

EMDR Beşiktaş içeriğimiz EMDR uygulaması arayışında olan bireylere yardımcı olmak için yazılmıştır. Siz de Beşiktaş Emdr arayışındaysanız, bu konuda yardım ve bilgi almak istiyorsanız, danışacağınız uzmanın eğitim durumuna, hasta geçmişine, yetkinlik belgelerine ve referanslarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

EMDR Türkçe’ye çevrilmiş en basit haliyle Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma-Yeniden İşleme olarak anlatılabilir. Emdr yöntemi kısaca geçmiş hayatta yaşanılan olumsuz anıların, travmatik hasarların duyarsızlaştırılması ve yeniden işlenmesidir.

EMDR yöntemi ile kişinin geçmişte yaşadığı deprem, terör saldırısı, savaş, taciz veya tecavüz, depresyon, panik atak ya da korku, değersiz, çaresiz, yetersiz ya da başarısız hissetme gibi bireyin günlük hayatını olumsuz yönde etkileyen psikolojik sorunların ortadan kaldırılması amaçlanır. Bunun yanında yaşanılan travma sonrasında kişinin gösterdiği reaksiyonlar, suçluluk duygusu, terleme, titreme, çarpıntı, fobi, bulantı gibi fiziksel tepkilerin de duyarsızlaştırılarak ortadan yok olması sağlanır.

EMDR uygulaması ile;

Yani çift yönlü uyaran verilerek odaklanan olumsuz anıların, serbest çağrışıma maruz bırakılarak, parçalı bilginin yeniden yeniden işlenmesi ile kaygılar azaltılır, tetikleyicilerle baş edilebilir hale getirilir.

Psikolojik sorunların çözümü her zaman sadece ilaç ile mümkün olmamakta. Emdr terapi yöntemi ile panik atak, özgül fobi, anksiyete, depresyon, cinsel işlev bozuklukları, uzamış yas, yeme bozuklukları, takıntı ya da kuruntu, alkol ve madde bağımlılıkları, doğal afet, kaza, savaş ve cinsel istismarın yarattığı travmalar ortadan kaldırılabilir.  Özellikle depresyon veya travmalar gibi uzun soluklu bir tedavi gerektiren psikolojik sorunlarda EMDR  terapisi ile sorunlar daha hızlı giderilir. Bu yöntem ile kişinin farkındalığı artırılır, sorunlarla baş etme becerileri artırılır.

EMDR terapisi sadece psikolojik sorunlarınızı çözmeye yarayan bir terapi şekli değildir, aynı zamanda hayata daha olumlu bakmanızı, olurlar karşısında daha sakin kalabilmenizi ve üstesinden çok daha rahat aşmanızı sağlayan bir tedavi şeklidir. Geçmişte yaşadıklarınız bugünü doyasıya yaşamanıza engel oluyor, yaşadığınızı travmanın etkilerinden bir türlü kurtulamıyorsanız siz de daha fazla vakit kaybetmeden Emdr terapi yöntemini deneyin.

Randevu Talebi