Evlilik Öncesi Danışmanlık

Evlilik öncesi danışmanlık; evlenme öncesinde yaşanan problemlerin sağlıklı şekilde çözümlenmesini sağlayan ve bireylere evlilik öncesi psikolojik destek veren bir terapidir. Evlilik öncesi terapi almak yaşadığınız tüm problemler ve karşılaştığınız zorlu hazırlık aşamalarında sizlere büyük bir destek olur.

Evlilik öncesi psikolojik danışmanlık almak ilişkiyi nasıl etkiler?

Evlilik, mutlu fakat zor bir süreçtir. Evlenmeden önce oluşan yakın ilişkiler, aile bireylerinin birbirleri ile etkileşimi, hazırlıklar, alınması gereken ihtiyaçlar ve daha birçok faktör bireyleri fazlasıyla yorar. Hatta bu aşamalar bazı kişileri evlilikten uzaklaşma düşüncelerine dahi yönlendirebilir. Bu nedenle bilinçli davranmak, profesyonel bir evlilik öncesi psikolojik danışmanlık desteği almak büyük bir önem taşır.

İki bireyin birbirlerini sevmesi ve ömür boyu beraber yaşama isteği evlilik gibi güzel bir organizasyonu ortaya çıkarmıştır. Bu süreçte yalanacak zorluklar aslında sevginizin değerini ortaya çıkarır. Yaşanan tüm sıkıntıları beraber üstlenmek ve halletmek evliliğin ileriki aşamalarında daha sağlıklı bir ilişki yürütülebileceğini gösterir. Ancak çeşitli aksilikler zaman zaman bireylerde kaygı meydana getirebilir. Evlenmekten korkmak, doğru kişi mi? Diye sorgulamak ve tartışmaların oluşturduğu yıpranmışlık hissi birbirine seven insanlara zorluklar yaşatır.

Evlilik öncesi danışmanlık desteği bu süreçte sizlere yardımcı olan önemli bir terapidir. Bireyler evlilik öncesi terapi ile isteklerini ve düşüncelerini partnerlerine daha net iletir. Sorunlar tam anlamı ile açıkça masaya oturtulur. Sağlıklı bir ilerleme adına neler yapılabileceği gözden geçirilir. Böylece tüm partnerler daha huzurlu ve birbirini anlar şekilde hazırlıklarını tamamlama yoluna giderler.

Bir inceleme yaptığımızda birçok çiftin evlilik öncesi ayrılma ve hayatını birleştirme kararından cayma seçimi yaptığını görüyoruz. Evet evlilik süreci zordur. Fakat karşılıklı yanlış anlaşılmalar, talep edilenlerin açıkça ifade edilmemesi ve yorgunluk kişileri agresif ve tutumsuz bir hale getirmektedir. Burada da evlilik öncesi danışmanlık hizmetinin önemi ortaya çıkar.

Sizler de evlilik öncesi süreçte profesyonel bir destek almak istiyorsanız ve daha sağlıklı ilişkilerle yeni bir yolculuğa başlamak düşüncesinde iseniz Adel Danışmanlık olarak bizlerden destek alabilirsiniz. Adel evlilik öncesi psikolojik danışmanlık ekibimiz sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyar. Seanslar, terapi süreci ve daha detaylı bilgi için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.