​Kuruntu Problemi

​Kuruntu Problemi

(Yaygın Anksiyete Bozukluğu)

Kuruntu problemi ya da tıp dilindeki ismi ile yaygın anksiyete bozukluğu, farklı büyüklüklerde gözlenen bir grup problemi ifade eder. Kuruntu yapmak genel olarak stresli yaşamdan ötürü oluşabildiği gibi aynı zamanda genetik problemler nedeni ile de meydana gelebilmektedir. Günümüzde henüz kuruntu probleminin net oluşum nedeni belirlenememiştir. Fakat kalıtsal faktörlerin oluşuma yön verme hususunda etkili olduğu kabul edilmektedir.

Hepimiz yaşamımızda kaygı ve korku duygusu ile karşı karşıya kalırız. Yeterli miktarda kaygı duygusu fazlasıyla olağandır. Bizlere tehlikeye karşı önlem alma ve koruma yetisi kazandırır. Fakat bedenimizde bulunan yoğun kaygı ilerlediğinde durum zor bir hal alır. Kişiler günlük yaşamlarını sürdüremez hale gelebilirler.

ANKSİYETE BOZUKLUĞU BELİRTİLERİ NELERDİR?

Anksiyete bozukluğunun hem bedensel hem de ruhsal olarak farklı belirtileri oluşur. Bedensel belirtiler içerisinde genellikle terleme, kalp çarpıntısı, nefes alamama hissi, boğulma ve ağız kuruluğu yer alır. Ruhsal belirtiler de ise sinirlilik, stres, aşırı endişe, performans düşüklüğü, konsantrasyon ve huzursuzluk gibi belirtiler hakimdir. Ancak netlik kazanmak ve sağlıklı ilerlemek adına mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır.

KURUNTU YAPMAKTAN NASIL KURTULURUM?

Kuruntu problemi yani anksiyete bozukluğu doğru adımlar ile düzelebilen bir sağlık problemidir. Bir uzman desteği alarak anksiyete problemini iyileştirebilirsiniz. Bunun için profesyonel bir danışmanlık merkezine başvurabilirsiniz. Adel Danışmanlık olarak yıllardır edindiğimiz çalışma tecrübelerimiz ile kafada kurmak yani kuruntu problemine profesyonel danışmanlık sağlamaktayız.

Yaygın anksiyete bozukluğu ile ilgili bilgi almak için bir uzmana danışmanız gerekmektedir.

Bu gönderiyi paylaş