Alkol ve Madde Bağımlılığı

Alkol ve madde bağımlılığı, bireye yaşamsal zararlar veren ciddi bir problemdir. Alkol ya da madde kullanımı genellikle yaşanan zor durumları atlatma, rahatlamaya çalışma, yaşanan durumlardan kısa süreliğine uzaklaşma, eğlenmek gibi düşünceler ile kullanılmaktadır. Blue çağında ise büyüklere özenme, büyüdüğünü kanıtlama, özenme ve merak sonucu kullanılmaktadır. Bir sorun, arkadaş ortamı ya da bir eğlence amaçlı kullanılmaya başlanan madde ya da alkol bu şekilde ilerleyerek alkol ve madde bağımlılığı sorunu yaşanmasına neden olmaktadır.

Bu nokta da bir defadan zarar gelmez, zaten daha kötü şeyler yaşıyorum bana etki etmez, herkes kullanıyor gibi düşünceler bağımlılık bireyleri bağımlılık sürecine doğru ilerleten ilk aşamalardır. Üstelik alkol ve madde bağımlılığı aile yaşamınızda dahil olmak üzere bütün hayatınızı olumsuz etkiler. İletişim ve etkileşim kopukluğu yaratır. Aile ve sosyal çevrede çatışmalara baş gösterir. Aynı zamanda ilk olarak sizlere zarar verir. Vücudunuz başta karaciğerleriniz olmak üzere zarar görmeye başlar. Verimli bir yaşam sürdüremezsiniz. Herkes kullanıyor ya da o an ki duyulan üzüntüyü geçirme düşüncesi aslında hayatınızı karartacak düşünceler.

Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Süreci

Eğer bir bağımlı olduysanız bunun getirilerinin bilincine vararak bu durumdan kurtulabilirsiniz. Bu nedenle bir defa bu durumla karşı karşılaştınız diye hayata daha da olumsuz bakmaya kesinlikle gerek yok. Çünkü bu noktada alkol ve madde bağımlılık tedavisi sizlere yardımcı oluyor. Gelişmiş tedavi yöntemleri ile alkol ve madde bağımlılığı probleminizi aşabilirsiniz. Bu konuda profesyonel bir destek ile eski mutlu yaşantınıza dönebilmeniz mümkün.

Eğer alkol ve madde bağımlılığı sorunları yaşıyorsanız ve tedavi olmak istiyorsanız Adel Danışmanlık olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.  Profesyonel kadromuz duruma ilişkin alkol bağımlılığı terapisi ya da madde bağımlılığı terapisi adına sizlere yol gösterecektir. Yapılan değerlendirmeler sonucu tedavi planınız oluşturulacak ve tedaviye en etkin şekilde başlanacaktır. Alkol ve madde bağımlılığı hayatınızı karartmasın. Adel Danışmanlık ekibi olarak yaşadığınız bu süreçte sizlerin daima yanındayız. Alkol ve madde bağımlılık tedavisi konusunda sizlere destek olmak ve sorunlarınızı hep birlikte aşmak adına sizlerleyiz.