Bakırköy Psikolog

Bakırköy psikolog aramalarınız için düzenlenen sayfamız psikolog seçimleri ve ilerleme süreci ile ilgili bilgilendirme sunar. Psikoloğunuzu tercih ederken hangi noktalara özen göstermelisiniz? Referanslar psikolog seçiminde nasıl bir önem taşıyor? İstanbul bakırköy’de bulunan psikolojik danışmanlık merkezimiz kafanızı karıştıran soruları yanıtlamak; danışmanlık ve koç arayışınızda dikkat etmeniz gerekenleri iletmek adına bu içeriği sizler için hazırladık.

Psikolog diğer adıyla ruh bilimci, kısaca insan davranışlarını inceleyen, bu davranışlarda normal dışı bir durumla karşılaşıldığında kişiye yardımcı olarak gerekli desteği sunan kişidir.

Destek almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Bakırköy Psikolog Merkezi

Günümüz şartlarında insanların hayatları kimi zaman üstesinden gelinmez hale gelebiliyor. Bireyler yaşanılan olaylara karşı değişik tepkiler gösterebiliyor. Karşılaşılan travmatik olaylar bazı insanlarda ani çıkışlara yol açarken, bazı insanlarda içe dönüklük, ruhsal ve bedensel hassasiyete dönüşebilir. İnsanlar yaşadıkları olaylar karşısında genellikle bir uzmana danışmak yerine aile ve yakın çevresinden yardım almayı tercih ederler. Ancak bu durum kişide her hangi bir iyileşme sağlamaz.

Bireyler yaşanılan durumun sadece kendisine ait olduğunu düşünerek hislerini, duygularını yabancı birine anlatmaya çekinir, yargılanma korkusuyla yaşadıklarının üzerini örter. Bu durum gittikçe artan umutsuzluğa hatta fiziksel zararlara bile yol açabilir. Böyle bir durum karşısında yapılması gereken ilk şey ise yaşadığınız durumun sadece size ait olmadığını, şimdiye dek pek çok insanın benzer sorunlar yaşadığını ve bunu atlattığının bilincinde olmanızdır. İstanbul Bakırköy bölgesinde bulunan uzman klinik merkezimiz, problemlerin yalnızca size özel olmadığını, pek çok insanın bu gibi problemler ile yaşadığını sizlere en iyi şekilde açıklar. Bakış açısı, psikolojik problemlerde en önemli noktadır. Siz, yaşadığınız sorunu yalnızca kendinizde gördüğünüz için bunu yaşayan tek insan olmanın umutsuzluğu ile iyileşmeye odaklanamazsınız. Olumlu bakış açısı ve bu problemi yaşayan gerçek kişilerin varlığını görmek sorunu aşma isteğinizi arttıracaktır. İnanmak psikolojik anlamda gerçekten başarmanın yarısıdır.

Bakırköy Psikolog

Bakırköy Psikolog: Uzman Klinik ile Psikolojik Destek

Toplumumuzda problemi aşma aşamasına gelmeden bunu dile getirme noktasında bile sorunlar yaşamaktayız. Psikologa gitmek duyulmamalı gibi oldukça sığ bir düşünce yapısı şuan dahil henüz tam olarak aşılabilmiş değil. Ancak tıpkı fiziksel sağlık sorunlarımız gibi ruhsal sorunlarımız için de uzmanlara başvurmamız gerekiyor. Boğazımız için KBB uzmanına görünüyorsak, ruhsal sorunlarımız için de psikologa gitmeliyiz.

Psikolojik rahatsızlıklarda her hastanın içinde bulunduğu özel durum bir diğerine göre farklılık gösterecektir. Genel olarak kategorilere ayırmak gerektiğinde psikolojik rahatsızlıkların nedeni şu şekilde kategorilere ayrılabilir:

 • Duygudurum bozuklukları (kişilik bozuklukları): Depresyon, bipolar bozukluk gibi problemlerdir.
 • Kaygı bozuklukları: Yaygın anksiyete, sosyal fobi, özgül fobiler gibi hastalıklardır.
 • Yeme bozuklukları: Anoreksiya nevroza, bulimiya,
 • Uyku bozuklukları: Uyku felci, insomnia, uykuda yürüme,
 • Cinsel sorunlar: Vajinismus en bilinenleri arasındadır. (Çiftlere yönelik uygulanan diğer tedaviler)
 • Psikotik bozukluklar: Şizofreni psikotik bozuklukların başında gelmektedir.
 • Kişilik bozuklukları: Narsist kişilik bozukluğu, paranoid kişilik bozukluğu gibi problemlerdir
 • Nörobilişsel bozukluklar: Alzheimer, Parkinson gibi hastalıklardır.

Psikolojik Hastalıkların Doğurabileceği Sonuçlar

Şiddet gibi ağır davranışsal problemlere neden olan bazı psikolojik davranışlar kimi zaman cinsel anlamda uygunsuz davranışlar sergilemeye de neden olabilir. Sorun çözülmediği zaman intihar ve kaza ile sonuçlanan psikolojik problemler de vardır.

Kişinin üretkenliğini önemli ölçüde azaltan (ruh sağlığına etki eden) psikolojik rahatsızlıklar sosyal hayatı da zora sokar. Fiziksel hastalıkların şiddetini de arttırabilen psikolojik problemler sağlıklı bir hayat sürmek için muhakkak profesyonel destek alınması gereken rahatsızlıklardır.

250’den fazla psikolojik problem vardır. Bunlardan en yaygın olanı anksiyete, panik atak gibi rahatsızlıklardır. Duygudurum bozuklukları, depresyon, bipolar bozukluk, kişilik bozuklukları ve bağımlılıklar da toplumumuzda sık rastlanan psikolojik problemler arasındadır.

Psikolojik sorunlar yaşayan kişinin farklı davranış bozukları göstermesi de mümkündür. Şiddet gibi ağır davranışsal sorunlar bireyin hem kendisine hem de başkalarına zarar vermesine neden olur.  Cinsel açıdan uygunsuz davranışlar da psikolojik problemlerin doğurabileceği sonuçlar arasındadır. İntihar ve kaza ile sonuçlanan sorunlar da yaygın olarak görülmektedir. Kişinin üretkenliğini önemli oranda azaltan bu sorunlar fiziksel hastalıkların şiddetini de etkiler.

Yaygın Olan Psikolojik Bozukluklar Nelerdir? 

Toplumumuzda en sık rastlanan psikolojik rahatsızlıkların başında kaygı bozuklukları gelmektedir. Yaygın anksiyete;  kaygı duygusu ile kendini gösteren bir problemdir. Bireyler bu problemi yaşamaya başladıkları süreçte zihinlerinde şiddetli bir uyarı ile karşılaşırlar. Günün büyük bir kısmını endişe içerisinde geçiren yaygın anksiyete hastaları; konsantrasyon bozukluğu gibi sosyal hayatı etkileyecek problemlerle karşılaşır.

Panik bozukluk, özgül fobiler ve sosyal kaygı bozuklukları da yaygın olarak görülen kaygı rahatsızlıkları arasındadır. Birinden ayrılma korkusu aşırı düzeyde ise ayrılık anksiyetesi olarak tanımlayabiliriz; bu durum kaygı bozuklukları arasında yer alır. Tüm bu problemler için İstanbul Bakırköy psikolog merkezleri içerisinde size olumlu yansıyacak uzman klinik desteği bulmanız önemlidir.

Yeme bozuklukları ve bağımlılıklar tedavi gerektiren psikolojik sorunlar olarak sayılır. Kişilik bozuklukları, cinsel bozukluklar gibi pek çok problem farklı yaş gruplarında karşımıza çıkabildiği için psikolojik sorunlar asla ihmal edilmemesi gereken sağlık problemleri arasındadır.

Bakırköy Uzman Klinik Psikologlar

Bakırköy’de yer alan psikolog merkezimiz gibi birçok önemli lokasyonda oldukça geniş uzmanlık alanına sahip uzmanlar bulunmaktadır. Psikolog merkezlerinde panik atak, sosyal fobi ve tüm fobiler, OKB, depresyon, yaygın anksiyete, stres ve öfke kontrolü, bireysel psikoterapi problemlerine çözüm sağlanır. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite, sınav kaygısı gibi yetişkin, çocuk, ergen ve; çiftlere yönelik cinsel terapi (vajinismus, erken boşalma, sertleşme problemi…) tedavisi yapılmaktadır.

Burada önemli olan nokta psikoloğunuzun uzmanlık belgesidir. Psikolog seçiminde referans büyük bir etkendir. Özellikle Bakırköy’de psikolog arayışında iseniz geniş bir lokasyon hedeflediğiniz için seçim yapmak sizi zorlayabilir. Uzmanlık belgesi ve referansları inceleyerek kendinize daha doğru bir yol haritası çizebilirsiniz. (Adel psikolojik danışmanlık, bakırköy’de uzman klinik olarak hizmet vermektedir.) Bakırköy psikolog merkezi ile iletişime geçerek, problemlerinizi profesyonel ekibimiz ile aşabilirsiniz.

Psikoloğunuzun sizinle olan iletişimi ve kendinizi psikoloğunuzla konuşmaya yatkın hissetmeniz ise neredeyse tüm faktörlerin başında geliyor. Kendinizi en iyi şekilde ifade edeceğiniz, konuşmaktan keyif aldığınız ve sizi benimseyen, içtenlikle sorununuzu çözümlemeye çalışan bir psikolog ile ilerlemek problemin çözüm süresini kısaltacaktır.

Bakırköy’de Psikolog Seçimi

Bakırköy’de psikolog seçimlerinde dikkat edebileceğiniz hususlar ile ilgili bilgi amaçlı oluşturduğumuz bu içeriğimiz de sizlere yargıdan uzak, empati ile yaklaşım sağlayan ve sizleri iletişimde açıklığa yönlendiren psikologları tercih etmenizi öneriyoruz.

Psikolojinin alanı da insanların karmaşıklığı gibi oldukça geniştir. Hayatımızın her döneminde farklı sorunlarla karşılaşırız. Bunlarla mücadele etmekten yorulmamız, başa çıkamamamız bizim güçsüz olduğumuzu göstermez. Sadece daha hassas bir insan olduğumuzu gösterir. Okula başlayan çocuğunuzun uyum problemi yaşaması muhtemeldir. Ergenlik döneminde stres ve agresiflik ya da evliliğinizde yaşanılan cinsel problemler birçok insanın karşılaştığı problemlerdir.

Destek alabileceğiniz uzman bir psikolog ile uygun tedavi yöntemleri izlemek olacaktır. Adel psikolojik danışmanlık merkezimiz sizlere destek olacak uzman bakırköy psikolog kadrosu ile daima yanınızda.

Sağlıklı bir zihin ve beden için bir psikologla konuşun

Ölüm, boşanma, iş kaybı, kronik hastalık – bu durumlar yaşamınıza hem büyük stres hem de sıkıntı getirebilir.

Tüm bunlara birde günlük stres ve sorunlarında eklendiğini düşünün. Bu durumda psikolojik ve fiziksel açıdan sağlığınız olumsuz etkilenecektir.

Bakırköy Uzman Psikolog merkezimizden sorunlarınıza yönelik doğru çözümleri öğrenebilirsiniz.

Psikolojik çalışmalar aklınızın ve vücudunuzun güçlü bir şekilde bağlantılı olduğunu göstermektedir. Akıl sağlığınızı etkileyen durumlar fiziksel olarakta olumsuz etkiler göstermeye başlar. Ve eğer fiziksel sağlığınız azalırsa, zihinsel olarak “olumsuz” hissedebilirsiniz. Olumlu bir bakış açısına sahip olmak, sağlığınız için önemlidir.

Strese uyum sağlamanıza ve en zor zamanlardan geri dönmenize fayda sağlayacak esnekliği artırabilirsiniz. Günlük yaşamınızın kalitesini yükselterek kendinize fayda sağlarsınız. Esneklik, doğduğunuzda sizinle olan bir şey değildir – zamanla öğrenebileceğiniz durumdur. Esnek insanlar güçlü, duygusal, sağlıklı ilişkiler ve iyimser bir bakış açısına sahiptir. İyimserlik ve iyi ilişkilerin sağlığı ve uzun ömürlülüğü arttırdığı gözlemlenmiştir. Burada esneklikten kasıt uyum sağlama konusunda problem yaşamamaktır.

Vücudunuzun size aklınızın durumu hakkında neler söylediğine dikkat edin. Stresli baş ağrıları yaşıyorsanız, vücudunuzun aklınızdakilerle başa çıkmak için uzman bir desteğe ihtiyacınız var diyebiliriz.

Bir psikolog günlük hayatınızın daha sağlıklı ilerlemesi için size destek olur.

Bir psikolog, esnekliği geliştiren stratejiler oluşturmak için sizinle birlikte çalışır. Her gün karşılaştığınız zorlukları ve stresi çözmenize fayda sağlar. Bir psikologla konuşmak, günlük işleyişinizi etkileyebilecek zor düşünce ve duygularla başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

Bazen çok büyük duygularla veya ciddi hastalıklarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumların yaşamınıza hakim olduğunu ve asla eski günlerinize geri dönemeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Psikoterapi bu anlamda destek almanız gereken en doğru noktadır.

Hayatınızdaki bir noktaya ulaşmak istediğinizde, kendinizi rahat hissedebileceğiniz ve güvenebileceğiniz birisiyle konuşmak istersiniz. Bunu İyi bir arkadaş ile yapabilirsiniz. Arkadaşınız sizi iyi dinler. Psikolog bunalmış hissettiğinizde duygularınızı yönetmenize yardımcı olacaktır. Uzman bir psikolog bu konuda gerekli becerilere ve profesyonel eğitime sahiptir.

 • Psikologlar, insan deneyimi ve davranışında uzmandırlar.
 • Uzman Psikologlar insanların değerlerini, amaçlarını ve koşullarını dikkate alarak yaklaşım gösterir. Kişilere yaşantılarında karşılaştıkları problemlere daha etkili çözümler üretmeleri için yardımcı olur.

Bir psikolog, problemlerinizi tanımlamanıza ve onlarla en iyi şekilde başa çıkmanın yollarını bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu durumda sağlıksız davranış ve alışkanlıkları değiştirmekle başlanır. Ve kontrolünüz dışındaki bir durumla baş etmek için yapıcı yollar bulmaya yönelir.

Bir psikoloğa ne zaman danışmalıyım?
 • Zorluklarla başa çıkmak için güveninizi ve esnekliğinizi geliştirmek istiyorsanız,
 • Siz yada ailenizden birine kronik bir hastalık tanısı konulduysa,
 • Sorunlarınız arasında boğulup gittiğinizi düşünüyorsanız,

Mutlaka bir psikoloğa başvurmalısınız. Hali hazırda elinizde bulunan yaşamı en iyi şekilde değerlendirin. Ve mutlu anılar biriktirmek için geç kalmayın. Bakırköy Psikolog, uzman desteği ile sorunlarınızı geride bırakın.

Adel Psikolojik Danışmanlık Merkezi, psikolojik destek ihtiyacınıza uzman ekibi ile etkili çözümler üretir. Danışanlarımızın bizim için söylediklerini buradan inceleyebilirsiniz.