Bireysel Destek

Bireysel destek; yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyen terapist ve danışanın bire bir olarak güven ilişkisi ile oluşan, iç sancıların hafifletilmesi adına gerçekleşen terapotik süreçtir.

Yaşam kalitesi bireylerin hayat düzenini belirler. Bu nedenle bireylerin günlük yaşantılarında karşılaştıkları problemler yaşam kalitesini önemli derecede etkiler. Günlük rutinin dışında gelişen olaylar, kişiye yüklenen yeni sorumluluklar ve oluşan stres ile birlikte birey kendini rahatsız hissetmeye başlar. Böyle zamanlarda bireysel terapi kişiye çok büyük destek oluşturur. Ruhsal bozuklukların ilk aşamasında birey kendini huzursuz hissetmeye başlar. Aslında tam olarak bir ruhsal problem yaşadığının bilincine varmaz. Fakat zaman geçtikçe düşüncelerini bu alanda düşünmekten alıkoyamadığını fark eder ve bu da yaşam kalitesi düşürmeye başladığı için bireysel destek alma ihtiyacı duyar.

Bireysel Uygulama Teknikleri

Bireysel terapi sürecine erken başlayan kişiler problemlerini ve yaşam kalitesini daha çabuk aktif hale getirerek onarır. Bunun için danışmanlık merkezinde ilk olarak sorunlarını aşmak isteyen birey için bireysel terapi teknikleri değerlendirilir ve en uygun yöntem belirlenerek sürece başlanır. Bu tedavi süreci kişiye hislerinin, duygu ve davranışlarının ne oranda değiştiğini gösterir. Birey yaşamakta olduğu şeyin bilincine varmaya başlar. Bu onu bireysel uygulama sürecinde daha etkin kılar. Bireyin farkındalığı artarken, olumsuz bakış açısı değişme yoluna girer. Bugüne dek bireysel terapi teknikleri ile birçok ruhsal hastalık olumlu sonuçlar ile çözüme kavuşturulmuştur.

Adel Danışmanlık olarak bizler; alanlarında uzman terapistler ile empatik yaklaşım sağlayan ve güncel bilimsel gelişmeleri takip eden dinamik bir ekibiz. Bireysel terapi hizmetimiz ile hastalarımıza eski hayat kalitelerini geri sunmaktayız. uygulama yöntemleri danışan odaklı olarak ele alınıp aktif dinlenilme, çözüm üretme, anlamlandırma ve empati yoluyla işlenir.

Eğer kendinizi çıkmazda hissediyorsanız ve yaşamdan eski tadını alamıyorsanız Adel Danışmanlık olarak bireysel destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bireysel hizmetler alanında sunmuş olduğumuz tüm hizmetleri kategorimiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Bireysel uygulama örnekleri ve çalışmalarımız hakkında bilgi sahibi olmak adına video/makale kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Adel Danışmanlık merkezimizde bireysel ve ilişkisel yaşantılara farklı bakış açısı kazandıran, yargıdan uzak, empatiye açık, kişisel gelişime farkındalık kazandıran bilimsel yöntemler benimsenmiştir. Yaşadığınız bireysel çıkmaz ve korkular hayatınızı daha fazla etkilemeden bir dur demeli ve kendinizin bilincine varmalısınız. Bizler bireysel uygulama sürecinde ve karşılaştığınız tüm zorlu süreçte yanınızdayız.