Cinsel Problemler

Cinsel problemler için başvurulan danışmalık, bireylerin ilişkilerinde yaşadıkları cinsel problemlerin çözülmesi adına sunulan bir hizmettir. Cinsel birliktelik insanlık var olduğundan beri ilişkinin temelini oluşturmaktadır. İki bireyi birbirine çeken ve haz kaynağı oluşturan cinsel birlikteliklerde çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir. Bunlar cinsel sorunlar olarak adlandırılmaktadır ve eşlerin ilişkiden istedikleri verimi alamamalarına yol açar. Bu sorunlar; Vajinismus, erken boşalma, cinsel isteksizlik, geç boşalma, sertleşme bozukluğu ve orgazm problemi gibi problemlerden oluşmaktadır.

Cinsel Problemlere Yaklaşım

Cinsel Problemlere YaklaşımCinsel açıdan yaşanan sorunlar ilerledikçe cinsel birliktelik sorun çözmek yerine sorun meydana getiren bir unsur haline gelebilir. Bu süreç çoğu evliliğin bitmesine dahi ulaşabilen önemli bir faktördür. Bireyler cinsel birlikteliklerinden sorunlar yaşıyorlarsa mutlaka cinsel danışman desteği almalıdır. Sunulan destek hizmetinde cinsel iyileştirme yöntemleri kullanılarak bireylerin sorunsuz bir cinsel birliktelik yaşaması sağlanır. Cinsellikte sorun demek haz ve doyumdan uzak bir ilişki demek olduğu için cinsel terapi merkezi bu noktada büyük önem taşır.

Merkezimizde cinsel problemler tıpkı ilişki sorunları gibi ele alınmaktadır. Problemlerin ortadan kaldırılması için cinsel ilişkinin yeniden inşası gerçekleştirilir. Eğer partneriniz ile birlikteliğinizde erken boşalma, sertleşme ya da başka problemler yaşıyorsanız bunun ilişkinize engel olmasına izin vermeden cinsel danışmanlık merkezine başvurmanız izleyeceğiniz en doğru yol olacaktır.

Adel Danışmanlık merkezimizde alanında uzman cinsellik danışmanı çalışma arkadaşlarımız sizler ile özel olarak ilgilenecektir. Merkezimizde cinsel ilişkinizde yer alan sorunlar belirlenir ve düzeltmeniz adına bir destek süreci oluşturulur. Bilişsel çarpıtmalar ve davranışlar hakkında sizlere bilgilendirme yapılar ve cinsel ilişkiniz yeniden yapılandırılmaya başlar. Cinsel problemler, toplumsal ve tabusal değerlerin doğru bilinen yanlışları içerisinde ilişkinin kanayan yarası haline gelebilirler. Bu nedenle ilişkiniz merkezimizde doğru ilerleme yöntemleri ile yeniden yapılandırılmaktadır.

Cinsel terapi süreciniz ile birlikte partnerinizle daha iyi bir birliktelik yaşayabilmeniz adına çeşitli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bu sayede hem ilişkiniz yeniden oluşturulmuş hem de etkili şekilde iyileştirilmiş olacaktır. Sizlerde cinsel danışmanlık yöntemlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için iletişim alanımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Cinsel birliktelikte yaşanan sorunların her birinin tek tek ele alınacağı sebepleri ve çözümleri üzerine danışan odaklı ilerleme teknikleri ve cinsel terapi hizmetleri için mutlaka bir uzman desteği almalısınız