Eda Özbay

Eda ÖZBAY

ICA, Öğrenci & Kariyer Uzmanı

Lisans eğitimini 2004 yılında, Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Aynı yıl San Francisco San Jose State Universitesi (CA) Moleküler ve Mikrobiyoloji Yüksek Lisans Programı ile eğitimine devam etmiştir. Ardından 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri Yüksek Lisans Programı'nı tamamlamıştır. 2016 yılında başladığı Arel Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Programı'nın derslerini tamamlayarak “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tanısı Almış  Çocuklarda Duyu Bütünleme Bozukluğu Üzerine İnceleme” konulu tez aşamasında ilerlemektedir. Aynı zamanda “Okul ve Öğrenme Sorunlarında 8 Nörogelişimsel Alan Yaklaşımı Eğitimi” (Arkabahçe Psikolojik Danışmanlık)  ile “Attentioner-Dikkatimi Topluyorum Eğitimci Eğitimi” (Çocuk Psikiyatristi Uzm. Dr. Hülya Bingöl Çağlayan) ve Çocuk&Ergenler İçin Şema Terapi Eğitimi – (Dr. Christof Loose) programlarını tamamlamıştır.

Uluslararası akredite koçluk eğitimi veren Sola Unitas Akademi'de temel koçluk eğitimleriyle birlikte Öğrenci Koçluğu, Yönetici Koçluğu, İlişki Koçluğu, NLP Practitioner, Paul Ekman ESaC (Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler – Emotional Skills and Competencies) ve Paul Ekman ETaC (Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek – Evaluating Truthfulness and Credibity) eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır.

Aynı zamanda aldığı İzotomi eğitimleri ve yaptığı uygulamalarla Türkiye’de sınırlı sayıdaki  ICA (Izotomi Certified Analysts)’lardan biri olmaya hak kazanmıştır.

İnsan kaynakları alanında aldığı çeşitli eğitimler ile farklı sektörlerde 8 sene İnsan Kaynakları Yöneticiliği deneyimi bulunmaktadır.

2014 yılında psikolojik danışmanlık ve koçluk dalında her biri kendi alanlarında uzman bir ekip ile bir araya gelerek, Adel Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ni kurmuştur. Ayrıca şirketlere insan kaynakları alanında, özellikle performans değerlendirme konuları üzerine danışmanlık vermeye devam etmektedir.

ÇALIŞTIĞI ALANLAR:

8 Nörogelişimsel Alan Programı Uygulamaları (Yaratıcı Drama Teknikleri İle) - Öğrenci Koçluğu - İzotomi Uygulaması- Kariyer Danışmanlığı - İnsan Kaynakları Danışmanlığı

ALDIĞI DİĞER EĞİTİMLER VE SAHİP OLDUĞU SERTİFİKALAR:

ICA (Izotomi Certified Analysts) Eğitimi - (Sola Unitas Academy

Paul Ekman ESaC (Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler - Emotional Skills and Competencies)

Paul Ekman ETaC (Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek - Evaluating Truthfulness and Credibity)

Okul ve Öğrenme Sorunlarında 8 Nörogelişimsel Alan Yaklışımı - (Arkabahçe Psikoloji)

“Attentioner-Dikkatimi Topluyorum Eğitimci Eğitimi” - (Çocuk Psikiyatristi Uzm. Dr. Hülya Bingöl Çağlayan)

Çocuk ve Ergenler İçin Şema Terapi Eğitimi – (Dr. Christof Loose)

Google Yorumları