Emel Yılmaz

Emel YILMAZ

Uzman Diyetisyen

Uzman Diyetisyen Emel Yılmaz 1979 Brüksel doğumludur. Lisans eğitimini 2004 yılında Erasmushogeschool Brussel Üniversitesi (Brüksel) Ba Voedings- & Dieetkunde (Beslenme ve Diyetetik) bölümünde tamamlayarak, Belçika’da yaklaşık 6 yıl çeşitli zayıflama merkezlerinde, spor merkezlerinde, diyabet merkezinde, A sınıfı hastane ve kurumlarda görev almıştır. Klinik çalışmalarının yanı sıra Belçika'da birçok kuruma eğitim ve seminerler vermiştir. En son UZA üniversitesi Anvers Hastanesinde 2,5 yıl görev alan Emel Yılmaz, bununla birlikte part time olarak kendi muayenehanesinde çalışmalarını sürdürmüştür. 2009 yılında Artesishogeschool Antwerpen Üniversitesi (Anvers) Voeding bij Sport (Spor ve Beslenme Bilimi) Yüksek Lisans Program’nı tamamlamıştır. Ardından Türkiye’ye gelerek çeşitli sağlık kurumlarında ve 2012 yılında Emsey Hastanesi Onkoloji Bölümü’nde Prof. Dr. Erkan Topuz ile çalışmalar yürütmüştür. Halen Yeditepe Üniversitesi Fitoterapi Yüksek Lisans Programı’nda “Türkiye'de Piyasada Satılan Crataegi folium cum flore Droglarının Avrupa Farmakopesine Göre Uygunluğu” konulu tez çalışması ile eğitimine devam eden Emel Yılmaz, Türkiye Diyetisyenler Derneği üyesidir.

ÇALIŞTIĞI ALANLAR

Çocukluk Çağı Obezitesi, Erişkin Obezite, Diyabet ve Beslenme Tedavisi, Depresyon ve Beslenme İlişkisi, Beslenme ve Bilişsel Gelişim, Okul Çağı Çocuk Beslenmesi, Oyun Çağı Çocuk Beslenmesi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Beslenme İlişkisi, Uyku ve Beslenme İlişkisi, Hastalıklara Özgü Beslenme, Obezite Cerrahisi Sonrası Beslenme, Metabolik Hastalıklarda Beslenme, Sporcu Beslenmesi, Fitoterapi ve Beslenme, Anne Adayı Beslenmesi, Gebelikte Beslenme, Vejetaryan Beslenme

Fitoterapi master (2018) bitmiştir :) Title 'Piyasadaki alıç örneklerinin Avrupa Farmakopesinde Crataegus monogyna monografına uygunluğunun araştırılması'.

Google Yorumları