Yaşar Emre Ertürk

Yaşar Emre Ertürk

Uzman Klinik Psikolog

İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ortak Klinik Psikoloji Doktora Programına (%100 burslu) devam etmekte olan Uzman Psikolog Yaşar Emre Ertürk, 2015 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünü (%100 burslu) Bölüm ve Fakülteler Birincisi olarak bitirmiştir. Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde (%100 Burslu) tamamlamıştır. Yüksek Lisans ve doktora eğitiminde Bilişsel Davranışçı Terapi süpervizyon sürecini Prof. Dr. Haşim Ercan Özmen ile tamamlamıştır.

Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe E.A. Hastanesi, Beyoğlu Sosyal Hizmet Merkezi, Çağlayan Adliyesi gibi birçok yerde psikoloji biliminin farklı dallarına dair staj yaparak mesleğine yönelik pratik deneyimler edinmiştir. Lisans sürecince 1 yıl Gelişim ve Değişim Bilimleri Enstitüsü’nde asistan psikolog olarak aldıktan sonra rehabilitasyon merkezinde psikolog olarak çalışmıştır.

Katıldığı Projeler: Prof Dr. Oğuz Polat tarafından kurulmuş olan İMDAT derneğinde gönüllü psikolog olarak yer alırken, çocukla görüşme teknikleri, kadın ve çocuğa yönelik şiddet ve istismarı önleme eğitimleri almıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde ‘’Engel Biz Miyiz’’ konferansında konuşmacı olarak yer almıştır. 19. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde öğretmenlerin tükenmişlik düzeyi ile ilgili araştırmasını sunmuştur. Çeşitli kurumlarda seminer ve eğitimler vermiştir.

Çalıştığı alanlar: Ergen ve yetişkinlerde Depresyon, Panik Bozukluk, Bipolar Bozukluk, Konversiyon Bozukluk, Somatizasyon Bozuklukları, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Sosyal Fobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Özgül Fobi, Obsesif – Kompulsif Bozukluk, Uyum Bozuklukları, Sınav Kaygısı, Travma Sonrası Stres Bozukluğu gibi 1. Eksen Bozuklukları ve Kişilik Bozuklukları ile çalışmaktadır.

Uyguladığı Terapi Yöntemleri
Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR

Aldığı Eğitimler ve Sahip Olduğu Sertifikalar
Sanat Terapisi- Psikiyatri ve Psikoloji Bilimleri Enstitüsü
Şema Terapi ve Diyalektik Davranış Terapisi- FSMVÜ&İstanbul Medeniyet Üniversitesi Doktora Programı
Çocuk ve Ergenlere Yönelik Süpervizyon Eğitim- Psikoklinik
1. Düzey EMDR Eğitimi- Davranış Bilimleri Enstitüsü
Uygulamalı Hipnoterapi Eğitimi-Psikiyatri ve Psikoloji Bilimleri Enstitüsü
Hipnoz&Engelli Eğitimi&Farkındalık Programı-Kaizen Kişisel Gelişim ve Sosyal Farkındalık Ekibi
Sanat ve Masal Terapi Teknikleriyle Oyun Terapisi Eğitimi-Psikiyatri ve Psikoloji Bilimleri Enstitüsü
Psikolojik İlk Yardım ve TSSB-Kim Psikoloji
Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi-Psikiyatri ve Psikoloji Bilimleri Enstitüsü
İşaret Dili Eğitimi-İstanbul İşletme Enstitüsü
Çocuk ve Ergenlerle Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi-Psikiyatri ve Psikoloji Bilimleri Enstitüsü
WISC-R, MMPI, Klinik Testler- Psikoloji Akademisi
Çocuklara Yönelik Objektif Testler-Psikiyatri ve Psikoloji Bilimleri Enstitüsü

Uygulamaya Yetkin Olduğu Testler
WISC-R, MMPI, Klinik Testler, Goodenough Harris İnsan Çiz Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi, Kent E.G.Y. Testi, Catel 2A Zeka Testi, Catel 3A Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Gessel Gelişim Testi, Amerika Hiperaktivite Ölçeği