EMDR Bahçelievler

EMDR Bahçelievler içeriğimiz emdr uygulaması arayışında olan bireylere yardımcı olmak adına oluşturulmuştur. Sizin de Bahçelievler Emdr ihtiyacınız varsa danışacağınız uzmanın eğitim durumunu, referans ve hasta geçmişini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Emdr, Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma-Yeniden İşleme olarak Türkçeye çevrilebilir. Kısaca anlatmak gerekirse bu uygulama yöntemi ile geçmişte yaşanmış olumsuz anıların, travmatik hasarların duyarsızlaştırılması, işlenmesi olarak açıklanabilir.

Emdr yöntemi ile deprem, savaş, terör, taciz ya da tecavüz, panik atak, depresyon gibi günlük hayatı, kişinin yaşam kalitesini düşüren psikolojik sorunların ortadan kalkması sağlanır. Ayrıca bu yöntem ile travma sonrası gösterilen reaksiyonlar, fobi, suçluluk duygusu, çarpıntı, bulantı, titreme gibi bedensel tepkilerin duyarsızlaştırılarak yok olması sağlanır.

EMDR Hangi Psikolojik Sorunlarda Uygulanır?

Psikolojik problemlerin çözümü bazen sadece ilaç ile mümkün olmamaktadır. EMDR terapi yöntemi depresyon, panik atak, okb, aksiyete gibi birçok psikolojik problemde uygulanabilir. Özellikle depresyon gibi uzun soluklu bir tedavi süreci isteyen durumlarda Emdr terapisi bu süreyi hem kısaltmış hem de etkili sonuçlar elde edilmesini sağlamıştır. Kişinin yaşadığı rahatsız edici anılar göz hareketleri ile duyarsızlaştırılır ve yeniden işlenir.  Bireyin travma sonrası yaşadığı depresyonun etkileri EMDR terapisi ile hızla azaltılır, kişinin farkındalığı artırılarak sorunlarla baş edebilme mekanizması da geliştirilir. Böylelikle kişi, benzer bir durumla karşılaştığında daha hazırlıklı ve sağlıklı tepkiler verebilir.

EMDR terapisi sadece psikolojik problemlerinizi çözmekle kalmaz, aynı zamanda hayata daha olumlu bakmanıza, hayattan keyif almanıza, sağlıklı kararlar vermenize da yardımcı olur.

Günlük hayatta karşılaştığınız olaylara karşı hissedilen yetersizlik, değersizlik, başarısızlık korkusu gibi hisler aslında hayatınızda bir değişikliğe ihtiyacınız olduğunu gösteren belirtilerdir.  Geçmişte yaşadıklarınız size ayak bağı olmasına izin vermeyin.  Yaşadığınız travmanın yükünden kurtulmak, hayatınıza daha olumlu bir bakış açısında yön vermek için siz de Bahçelievler Emdr terapi yöntemini uygulayan bir danışmanlık merkezine uğrayabilirsiniz.

[contact-form-7 id=”2520″]