EMDR İncirli

Emdr İncirli yazımız emdr uygulaması arayışında olan kişilere yardımcı olması adına yazılmış bulunmaktadır. Siz de İncirli’de Emdr arayışında iseniz, bu konuda bilgi ve yardım almak istiyorsanız, görüneceğiniz uzmanın aldığı eğitimlere, yetkinlik ve yeterlilik belgelerine, hasta geçmişine ve referanslarına dikkat etmeniz gerekir.

Emdr, Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma-Yeniden İşleme şeklinde Türkçeye çevrilmektedir. Emdr yöntemi en basit anlatımıyla kişinin geçmiş döneminde yaşadığı olumsuz hatıraların yarattığı travmatik hasarların duyarsızlaştırılması ve yeniden işlenmesidir.

EMDR yöntemi ilk 1987 yılında gerçekleşmiş ve bugüne kadar pek çok bilimsel araştırmanın ışığında daha kapsamlı bir tedavi yöntemi haline dönüşmüştür. Birçok psikolojik durumlara yönelik geliştirilen EMDR tedavisinin başarılı sonuçlar vermesi üzere bir tedavi yöntemi olarak kullanımı gittikçe yaygınlaşmıştır.

Bu yöntem ile kişinin geçmişte yaşadığı terör, göç, savaş, cinsel istismar, depresyon, korku, panik atak, değersiz, yetersiz, çaresiz veya başarısız hissetme gibi kişinin gündelik yaşamını olumsuz yönde etkileyen psikolojik problemlerin ortadan kaldırılması hedeflenir. Ayrıca yaşanılan travma sonrası bireyde çarpıntı, titreme, fobi, bulantı, suçluluk duygusu gibi baş gösteren reaksiyonların da ortadan kaybolması amaçlanır.

Günümüz hayat standartlarında pek çok insan psikolojik problemlerle baş etme çabasında ve bu problemler her zaman ilaç kullanımı ile son bulmamakta. Emdr yöntemi kullanılarak özgül fobi, depresyon, anksiyete, panik atak, cinsel işlev bozuklukları, yeme bozuklukları, alkol ve madde bağımlığı, kaza ve cinsel istismarın yarattığı travmalar ortadan kaldırılabilir. Özellikle depresyon gibi tedavisi uzun soluklu psikolojik sorunlarda EMDR terapisi oldukça kısa sürede sonuç almayı sağlar. Emdr yöntemi ile bireyim farkındalığı artar, sorunlarla baş etme becerisi artar.

EMDR, sadece psikolojik problemlerinizi çözmenize yarayan bir tedavi şekli değildir, aynı zamanda hayata daha pozitif bakmanızı, sorunlar karşısında daha sakin kalabilmenizi, daha sağlıklı kararlar vermenizi sağlar. Siz de geçmişte yaşadığınız olayların ektisinden kurtulamıyorsanız mutlaka bir uzmana danışın. Daha fazla vakit kaybetmeden Emdr terapi yöntemini deneyin.

[contact-form-7 id=”2520″]
Google Yorumları