EMDR Nişantaşı

EMDR Nişantaşı bölgesinde terapi arayışında olan bireylere kaynak olması amacıyla yazılmıştır. Siz de Emdr Nişantaşı ihtiyacı duyuyorsanız, emdr yöntemi konusunda bilgi ve yardım almak istiyorsanız, danışacağınız uzmanın eğitimine, yetkinlik belgelerine, referanslarına ve hasta geçmişine dikkat etmelisiniz.

Emdr, en basit tanımıyla Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma-Yeniden İşleme olarak dilimize çevrilmektedir. Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen emdr yöntemi bireyin geçmişte yaşamış olduğu ve kendisini derinden etkileyen olumsuz hatıraların bıraktığı travmatik hasarların duyarsızlaştırılması ve tekrardan işlenmesidir.

Emdr tedavisi;

İlk olarak 1987 yılında uygulanmış ve bugüne dek pek çok bilimsel araştırmanın ışığında daha kapsamlı bir hale getirilmiştir. Farklı birçok psikolojik durumlara yönelik geliştirilen Emdr tedavisi başarılı sonuçlar vermiştir. Bu sonuçlar emdr yönteminin kullanım alanını daha da genişletmiştir.

Emdr yöntemi ile kişinin geçmişte yaşamış ve etkilenmiş olduğu terör saldırısı, göç ve savaş, cinsel istismar, depresyon, panik atak, kişinin değersiz ve yetersiz hissetmesi gibi bireyin günlük yaşam kalitesini düşüren psikolojik sorunların ortadan kaldırılması amaçlanır. Öte yandan travma sonrası kişide baş gösteren çarpıntı, bulantı, fobi suçluluk duygusu gibi reaksiyonlarında ortadan kaldırılması için uğraşılır.

Emdr yöntemi kullanılarak depresyon, anksiyete, özgül fobi cinsel işlev bozukluğu, yeme bozukluğu, uzamış yas, alkol ve madde bağımlılığı gibi tedavi süreci aslında uzun zaman alan psikolojik problemlerin daha kısa sürede ortadan kaldırılması için çalışılır. Özellikle Emdr panik atak tedavisi için günden güne sıklıkla tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Panik atak emdr yöntemi ile çok daha kısa sürede olumlu sonuçlanabilir.

Emdr yöntemi sadece sorunu ortadan kaldırmaya yarayan bir tedavi yöntemi değildir. Aynı zamanda kişinin geçmişiyle barışmasını ve artık geleceğine odaklanmasını sağlar, kişinin farkındalığı artar ve sorunlarla baş etme becerisi de artar.

Siz de geçmişte yaşadığınız olayların etkisinden kurtulamıyorsanız mutlaka bir uzmana danışın. Daha fazla vakit kaybetmeden Emdr terapi yöntemini deneyin.

[contact-form-7 id=”2520″]
Google Yorumları