İlişki Desteği ve İlişki Danışmanı Seçimi

İlişki Desteği ve İlişki Danışmanı Seçimi

İlişki desteği; ilişki kalitesini güçlendirmek, ilişkide yaşanan endişelere çözümler üretmek, yaşanan kavga ya da ayrılık süreçlerini yönetme konusunda başvurulan psikolojik bir yardım alanıdır. İlişki destek süreci, yaşanan problemlere göre farklı iyileştirme yöntemleri barındırır. İlişki desteği sadece evli çiftlerin alabildiği bir yardım değildir. Partneri ile sorun yaşayan tüm bireyler ya da daha kaliteli bir ilişki yürütmek isteyen tüm çiftler ilişki  desteği alabilmektedir.

Kişiler arası ilişkileri daha doyum verici hale getiren ilişki destek süreci, çiftlere empatik düşünceyi öğretirken birbirlerini daha iyi tanımaları adına açık görüş iletmeye yönlendirmektedir.

İLİŞKİ DESTEĞİ BAŞLANGIÇ NEDENLERİ NELERDİR?
Çiftler genellikle talep ettiklerinin eşlerine ulaşmaması, oluşan problemlerde orta yol bulmamak, ilişkide çaresiz hissetmek, aynı şeyler için sürekli çatışma yaşamak, güven problemi, karar alma zorluğu gibi nedenler ile ilişki desteği ihtiyacı duymaktadır.

Olumlu ve olumsuz durumlar ile karşılaştığımız yaşam serüvenimizde karşımıza eş olarak görebileceğimiz farklı insanlar çıkar. Bu bireyleri hayatımıza dahil etme sebebimiz onlarda kendimizden kesitler görmemizdir. Ancak birlikte yürütülen ilişki sürecinde her şey aynı düşünceler ile denk düşmez. Bazen değer verdiğiniz partneriniz ile farklı fikirlere sahip olup çeşitli ayrılıklar yaşayabilirsiniz. Bu noktada bazen yapılan yanlış davranış ve tutumlar, fevri hareketler ve kırılma sonucu meydana gelen hırçın tartışmalar ilişkinizi ya da evliliğinizi zedeleyebilir. Böylesi zamanlarda en doğru yol daha fazla yıpranma yaşamadan profesyonel bir ilişki danışmanı tarafından destek almaktır.

Eğer sorunlarınız aşılmamak ile beraber her geçen gün daha da artıyorsa ilişki danışmanı ile sorunlarınızı tespit edip çözüm adına çalışmalar yapabilirsiniz. Profesyonel bir destek için İstanbul ilişki uzmanı arayışı içinde iseniz Adel Danışmanlık Merkezi olarak bizlere başvurabilirsiniz. Alanında uzman ilişki danışmanı arkadaşlarımız sizlere problemleriniz hakkında bir değerlendirme oluşturacak ve ilişkinizi çözüm önerileri ile iyileştirmek adına destek sağlayacaktır. Adel Danışmanlık Merkezi ilişki danışmanı ekibi olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bu gönderiyi paylaş