İstanbul EMDR Terapisi

Unutamadığınız Anılardan EMDR Terapisiyle Kurtulun

İstanbul EMDR merkezleri içerisinde uygulanan EMDR terapisi, üç farklı zaman dilimine dikkat kesilen ve temelde kötü anıların travmatik etkilerini beyinden silmeye olanak tanıyan tedavi yöntemlerinden biridir. Kötü anılarından dolayı rutin hayatını bile devam ettiremeyecek duruma gelen bireyler için oldukça faydalı olan bu tedavi, tüm dünyada uygulanmakta ve başarılı sonuçlar doğurmaktadır.

Destek almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme olarak çevirisini yapabileceğimiz İstanbul EMDR tedavisi, bir psikoterapi uygulamasıdır. Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan tedavi yöntemi travma sonrası stres bozukluğu için de bir çözüm sunmaktadır. Yapılan araştırmalar bu tedavinin stres sonrası semptomları büyük ölçüde azalttığını göstermiştir.

Gün boyunca yaşanılanları işleyen ve saklayan beyin tüm anıların ev sahibidir. Ancak normal olayları işleme konusunda sıkıntı yaşamayan beyin zaman zaman bu işlevini gerektiği gibi yapmayabilir. Örneğin çocukluğuna dair yaşadığı olumsuz anıları tekrar tekrar hatırlayıp bunlardan etkilenen bir birey, İstanbul EMDR terapisi sayesinde bu olumsuz anılardan kurtulabilecektir.

İstanbul EMDR Terapi Merkezi

Travmatik olaylar karşısında kötü anıları uzun süreli hafızaya yerleştiren beyin bu anıların etkisini uzun süre hissedecek ve bazı olumsuzluklarla karşılaşabilecektir. EMDR yöntemi sayesinde danışan güvenli bir ortamda kötü anılarıyla yüz yüze gelecektir. Daha sonrasında bu olumsuz duygular ve fiziksel belirtiler İstanbul EMDR tedavi merkezlerindeki uygulamayla zayıflatılır.

Temelde 8 aşamalı bir uygulama olan EMDR terapisi geçmiş zaman, şimdiki zaman ve gelecek olarak üç ayrı zamana odaklanır. Psikoterapi ile birlikte yürütülen bu tedavisi ilk aşama danışanın geçmişidir. Danışanın öyküsü dinlendikten sonra hazırlık aşamasına ve ardından değerlendirme sürecine geçilir. Dördüncü aşama olan duyarsızlaştırma aşaması da geçmişten gelen anının işlenmesi ve yönlendirilmesiyle alakalıdır. Ardından yerleştirme ve beden tarama aşamaları gelir. İstanbul EMDR tedavisi, kapanış ve değerlendirme aşamalarından sonra sona erer.

Google Yorumları