Koçluk

Koçluk Nedir; bir ilişkide ve bir diyalog içinde olmanın insanlık tarihinde belki de daha önce rastlanmamış bir yoludur.
Kişisel veya mesleki yaşamınızda; karar verme aşaması, yol ayrımı veya büyük bir değişimin eşiğinde iseniz, diyalog süreci ile “gerçek potansiyelinizi” ve “kendi gerçekliğinizi” fark eder ve sizi tatmin edecek yere doğru harekete geçersiniz.

Koçluk Nedir, Bireysel Koçluk ve Öğrenci KoçluğuKoçluk, dile getirilmese bile iki tarafta da bulunması gereken kati özelliklere dayalı temel kurallar barındıran bir görüşmedir: Saygı, açıklık, merhamet, empati ve doğruyu söyleme üzerine kesin bir bağlılık.

Koçluk görüşmelerinin temelini oluşturan bazı mutlak kabuller de mevcuttur. Biz bunları zayıflık, yardıma muhtaçlık ve bağımlılık olarak değil, güç ve kabiliyet olarak kabul ediyoruz. İnsanların en iyiyi ortaya koyma ve gerçek potansiyellerine ulaşabilmeleri için derin bir arzuya sahip olduklarını varsayıyoruz.

Her durumda farklı seçenekler mevcuttur ve insanlar gerçekten hayatlarında seçim yapmanın gücüne sahiptir.

Koçluk, bilinç düzeyindeki bir değişimi amaçlar: karar vermedeki bilinçlilik ve karar verirken dürüstlüğü temel almaya daha net bağlılık…

Adel Danışmanlık Merkezi‘nde yüksek koçluk yetkinlikleri ve gerektiğinde NLP teknikleri ile bu eşsiz süreçler sizlerle gerçekleştirilmektedir…

Kimler Koçluk Hizmeti Alabilir

– Hayatlarını daha mutlu ve doyumlu yaşamak isteyenler,

– Kariyerini değiştirmek veya geliştirmek ve yeni kararlar almak isteyenler,

– Sınavlara hazırlananlar,

– Meslek seçiminde kararsızlık yaşayanlar,

– Hayatlarında çözümleyemedikleri bir konu olanlar,

– Hayatlarını planlamakta güçlük çekenler,

– Hayallerini ve hedeflerini gerçekleştirmek isteyenler,

– Her türlü ilişki problemi yaşayanlar. (İş, eş, aşk, arkadaşlık v.s.)

– Hayatına yenilik katmak isteyenler,

– Yaşamlarında aynı kısır döngü tekrar edenler, (Örneğin; sürekli aldatılıyorum, işten atılıyorum, para kaybediyorum v.s.)

– Hayatlarındaki karmaşadan rahatsız olanlar,

– Dengeli, sağlıklı ve doyumlu bir yaşam sürmek isteyenler,

– 12 yaşın üzerindeki herkes koçluk alabilir.