Nişantaşı Psikolog

nişantaşı psikolog

Nişantaşı psikolog alanında oldukça fazla merkez barındıran bir lokasyondur. Ancak bir psikolog edinmek ne yazık ki sanıldığı kadar kolay bir seçim değildir. Sorunlarınızı gerçekten anlamadığını düşündüğünüz bir psikolog ile doğru bir yola çıktım diyemezsiniz. Bu nedenle iyi bir araştırma yapmak ve alanında uzman psikologların bulunduğu danışmanlık merkezlerini tercih etmek oldukça önemlidir.

 

Yazımızı Nişantaşın’da Psikolog arayan tüm herkes adına, bilgilendirme sağlamak amacıyla düzenledik. Yaşadığımız ağır durumlar karşısında profesyonel bir destek almak ve doğru yönlendirmeler ile hareket etmek, sağlıklı yaşamak adına büyük önem arz ediyor. Günümüzde ne yazık ki henüz beden sağlığı kadar zihin sağlığına da önem vermenin bilinci yerleşmiş değil. Aslında sağlıklı bir beden için önce sağlıklı bir zihnin bulunması gerektiği maalesef ki bilinmiyor. Her birimiz birer birey olarak farklı bakış açılarına ve farklı düşünme yetilerine sahibiz. Bu nedenle yaşadığımız ya da maruz kaldığımız olaylar karşısında farklı davranışlar sergiliyoruz.

Farklılıklar!

Her birimiz her olay karşısında aynı düşünmüyoruz. Aynı davranmıyoruz. Hiçbirimiz yaşadığımız kötü olayın izlerini aynı sürelerde yok edemiyoruz. Bu nedenle bazılarımız yaşama sanıldığı kadar kısa sürede adapte olamıyoruz. Çoğu birey böyle durumlarda yakınlarından destek almaya yöneliyor. Yaşadığımız zor zamanlarda sevdiklerimizin desteğini görmek tabiki çok önemli. Fakat sorunun zihinsel bir sağlık problemi olduğunu göz ardı etmemeli ve tıpkı hasta olduğumuzda doktora başvurma bilincimiz gibi harekete geçmeliyiz. Özellikle ruhsal ve zihinsel anlamda önemli bir problemin çözümünü mutlaka uzmanına bırakmak gerektiğini bilmeliyiz.

Nişantaşı psikolog alanında ya da Nişantaşı psikolojik danışmanlık merkezleri arayışı gerçekleştiren tüm ziyaretçilerimiz için oluşturduğumuz bu metin, aslında insan olarak ne kadar değerli olduğumuzu ve zihin sağlığımız için doğru seçimler yapmamız gerektiğini aşılamak adına oluşturulmuştur. Bu nedenle psikolog tercihinde akıllı adımlar atalım ve kendi sağlığımız için tavsiye almak yerine uzmanlara başvuralım.

Sorunu Tespit Et, Hedefi Belirle ve Yöntemi Bul!

Nişantaşı’nda psikolog hizmetleri kapsamında danışılan uzmanlar genel olarak üç aşamada danışanı değerlendirecektir. Bunlar sorunun tespit edilmesi, hedefin belirlenmesi ve hedefe uygun tedavi yönteminin uygulanmasıdır.

Sorunun tespit edilmesi sürecin çıkış noktası olduğu için oldukça önemlidir. Danışanın ihtiyaçlarının ve beklentilerinin de belirlendiği bu süreçte danışan kendisine “hayatımı nasıl daha iyi hale getirebilirim, yolunda gitmeyen ne?” gibi sorular sorabilir.

Sorunun ya da danışanın geliştirmek istediği alanın belirlenmesinden sonra Nişantaşı psikolog hizmeti kapsamında danışılan uzman psikologlar hedefi belirler. Bu hedefler genelde eyleme dönük, gerçekçi ve danışanın ulaşabileceği hedeflerdir.

Belirlenen hedefe ulaşmak için birtakım yöntemler kullanan uzman psikologların tercih ettiği uygulama danışana ya da hedefin yapısına göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak düşünceleri, tepkileri, davranışları ve duyguları anlamaya, ve bunları iyileştirmeye yönelik yöntemler kullanılır. Bu nedenle daha sağlıklı bir gelecek için ruh sağlığını korumaya özen gösterenlerin muhakkak danışması gereken Nişantaşı psikolog merkezleri, uzman psikologlar eşliğinde bireylere danışmanlık hizmeti verecektir.

www.adeldanismanlik.com web adresi iletişim bölümünden bizimle iletişim sağlayabilirsiniz.