Psikolog Seçimi Neden Önemlidir?

Psikolog Seçimi Neden Önemlidir?

Yaşantımız bizleri her türlü olay ve olgu ile karşılaştırabilecek niteliktedir. Büyüme ve gelişme süreci bizlere olgunluk kazandırmak ile birlikte yeni sorumluluklar yükler. Hem yaşamı sürdürmek hem yeni sorumlulukları üstlenmek hem de karşılaşılan olumsuz olaylar bireylerin kendilerine olan güvenini yok edebilir. Olaylara karşı savunmasız hisseden kişiler çeşitli psikolojik problemlerle ile karşılaşmaya açık hale gelebilirler. Bu durum ilerlediği sürece kişinin bilinçaltına yerleşir ve yaşamdan tat almamaya başlar.

İstesek de istemesek de sevmediğimiz durumlara maruz kalmak yaşamımızın bir parçasıdır. Fakat olaylar travmatik bir sonuca yol açacak nitelikte ise bu konuda kendi kendimizi iyileştiremeyiz. Düşüncelerimiz yönlenemezken kendimizi istemediğimiz şeyleri yaparken bulabiliriz. Ancak bireylerin bu tarz psikolojik karşılaşmalara karşı bilinçli olması gerekmektedir. Böyle durumlarda yapılması gereken en doğru şey bir psikoloğa başvurmaktır.
Psikologlar yaşanılan durumu ilk oluşma aşamasından itibaren dinleyip değerlendirirler. Bu durum en başta dışardan profesyonel bir kişiye anlatım sağladığınız için sizi rahatlatacaktır. Çoğu birey yaşadığı psikolojik sorunu genellikle kabullenmekte güçlük yaşar. Kabullendiği zaman ise başkalarına anlatmaktan çekinir. Bu durum sorunun kişinin içerisinde çok daha büyük bir yer kaplamasına zemin hazırlar. En doğru yol hissedilenler ve yaşananların profesyonel kişilere etkili şekilde aktarılmasıdır. Psikologlar probleminizi tarafsız ve empatik şekilde değerlendirirler ve size bir tedavi planı oluştururlar. Oluşturulan tedavi ile birlikte süreciniz başlar ve en uygun yöntemler ile psikolojik sorununuz çözüme kavuşturulur.

Psikolog arayışı içerisinde iseniz Adel Danışmanlık olarak bizlere başvurabilirsiniz. Ekip olarak bireysel ve ilişkisel yaşantılara farklı bakış açısı kazandıran, yargıdan uzak, empatiye açık, kişisel gelişime farkındalık kazandıran bilimsel yöntemleri benimsedik. Hastalarımıza tedavi zamanında bu bilimsel yöntemler ile yaklaşmaktayız. Merkezimizde bireylerin bakış açıları üzerine bir tedavi haritası oluşturulmaktadır. Bu sayede birey olumsuz düşüncelerden arındırılır ve kendi potansiyelinin farkına varır. Birey ancak pozitif bakış açısı ile olumlu bir tedavi görebilir.

Sizde bizler hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve seans süreleri hakkında bilgi almak için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bizler karşılaşmış olduğunuz her zor anınızda Adel Danışmanlık olarak yanınızdayız.

Bu gönderiyi paylaş