Psikolojik Problemler ve Danışmanlık Süreci

Psikolojik Problemler ve Danışmanlık Süreci

Yaşam döngüsü her bireyi onları bilinçlendirecek birçok olay ile karşı karşıya bırakır. Bu olaylar tecrübe gibi gerçekleri doğurduğu gibi aynı zamanda bazı ağır problemlerin yaşanmasına da yol açabilmektedir. Her birey karşılaştığı durumlara aynı tepkileri gösteremez. İstemeden maruz kalınan durumlar, yakın kayıplar, hak edilmeden alınan tepkiler bireylerde travmatik durumlar meydana getirebilir.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK SÜRECİ

Günümüzde yaşanan olumsuz durumlar haricinde ağır sorumluluklar, hayat stresi gibi getiriler de psikolojik sorunların oluşumunda büyük rol oynar. Kişiler bu gibi sorunların ilk aşamada farkına varamaz. Ancak tabii ki eskisi gibi düşünüp hareket etmediğini fark eder. Devam eden süreçte yaptığı eski aktivitelerin onu mutlu etmediğini görür. Eskisi gibi gülmediğini ya da yaşamdan keyif alamadığını düşünen birey düşüncelerini yönlendirme konusunda sıkıntı yaşamaya başlar. Aklına bir anda gelen olumsuz düşüncelerden sıyrılmak istese de bunu başaramadığını görür. Psikolojik problemler erken tanı ile daha kolay onarılabilen sorunlardır. Bu sorunları içte bastırmak, yok saymaya çalışmak ileride daha büyük travma ve öfke krizlerinin oluşumuna zemin hazırlayabilir.

Psikoloji bozukluğu kişi de karar verememe, duygusal çöküntü, gelecek kaygısı ve başaramama korkusu yaratır. Bu nedenle birey yaşadığı sorunu kolay kolay kabul edemez. Ayrıca bu sorununu çevresine açıklamakta problem yaşar. Oysaki günümüzde birçok birey psikolojik destek almaktadır. Psikolojik destek etkili süreçler ile kişiye eski güvenini ve düşünce mekanizmasını geri kazandırır.

Eğer sizlerde düşünce yapınızdaki farklılıklara ve yönelim sorunlarınıza bir çözüm üretmek istiyorsanız Adel Danışmanlık merkezimize başvurabilirsiniz. Uzman psikologlarımız sizlere bu konuda en kaliteli hizmeti sunacaktır. Merkezimizde psikolojik danışmanlık süreçleri empatik olarak sürdürülür ve birey mahremiyeti dikkat edilen ana hususlar içerisinde yer alır.

Zarar vermeden çözüm odaklı danışmanlık süreçlerimiz bireylere farklı bakış açıları katarken etkili bir iyileşme süreci oluşturur. Yenilikleri takip eden dinamik ekibimiz sizlere yardımcı olmaya daima hazır. Psikolojik destek ve Adel Danışmanlık merkezimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için www.adeldanismanlik.com web adresi iletişim alanı üzerinden bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş