Yetişkinlerde Dikkat Eksikliği

Yetişkinlerde Dikkat Eksikliği

Dikkat eksikliği nedir? Sorusu bireylerin kafasını karıştırabilen bir sorudur. Dikkat eksikliği problemi günlük aktiviteleri, iş hayatını ve sosyal yaşamı etkileyebilen ciddi bir problemdir. Ancak yaşanılan bir olaydan dolayı karşılaşılan unutkanlık ya da diğer durumlar yetişkin dikkat eksikliği yaşandığı anlamını taşımamaktadır. Belirtiler değerlendirilmeli ve biz uzman tarafından sorun onaylanmalıdır. Dikkat eksikliği diğer bir ismi ile hiperaktive, genellikle çocuklarda görülen bir sorundur. Kolay öğrenememe, yoğunlaşma gibi problemler yaşayan çocuklar için tedavi oldukça önemlidir.

Bu durum yetişkinler için de büyük önem taşımaktadır. Çünkü yetişkinlerde dikkat eksikliği, günlük yaşama odaklanamama, iş hayatında etkili bir işleyiş sağlayamama, unutkanlıklar, yoğunlaşamamak, düşünmeden konuşmak, iki işi aynı süre zarfında yürütememek gibi problemleri beraberinde getirir.

Dikkat eksikliği nedir? Sorusunu yanıtlayarak ve belirtilerinizi değerlendirerek profesyonel bir destek almak bir yetişkin için en doğru yol olacaktır. Yetişkin dikkat eksikliği desteği, doğru bir ilerleme kaydedildiği süreci sorunları ortadan kaldıracaktır.

Aşağıda sıraladığımız belirtiler içerisinde en az 2 tanesinin sizde bulunduğunu düşünüyorsanız yetişkinlerde dikkat eksikliği sorunu yaşıyor olmanız muhtemeldir.
İş düzeni sağlayamamak
Birden fazla işi aynı anda sürdürememek
Sürekli bir şeyleri unutmak
Ani kontrolsüzlükler yaşamak
Düşünmeden konuşmak
Başkaları konuşurken dinlemediğini fark etmek
Sürekli telaşlı davranışlar sergilemek
Hareket hallinde bir yaşam sürmek
Aceleci davranmak

Bu problemler içerisinde çok bariz belirti yaşamıyorsanız spor yapmak, havuç suyu tüketmek ve beyin egzersizleri yapmak problemi aşmanıza yardımcı olabilir. Ancak işe yaramadığını düşünüyorsanız ve bu problemin aile ve sosyal yaşantınızı ele aldığını hissediyorsanız tedavi büyük bir gereklilik olacaktır.
Yetişkin dikkat eksikliği desteği hakkında bilgi almak, bu problemi ortadan kaldırmak, stresli ve dalgın hayattan uzaklaşmak adına profesyonel bir destek almak istiyorsanız Adel Danışmanlık olarak bizlere başvurabilirsiniz. Profesyonel kadromuz sizlere hastalık teşhisi netleştikten sonra problemin ilerlemişlik durumuna göre bir yol haritası oluşturacaktır. Bu sayede problem sağlam adımlar ile ilerlenerek ortadan kaldırılmaktadır. Yetişkinlerde dikkat eksikliği problemi aşılmayacak bir sorun değildir. Adel Danışmanlık olarak yaşadığınız zor süreçte hep yanınızdayız.

Bu gönderiyi paylaş