Bahçelievler Psikolog

Bahçelievler Psikolog ihtiyacınızda destek alacağınız uzmanın sizlere nasıl fayda sağlayacağını uzmanlık belge ve referanslar ile ölçümleme yapmanız faydanıza olacaktır. Adel Danışmanlık ekibimiz psikolog desteği için gerçekleştirdiğiniz aramalarda en doğru danışmanlık merkezini tercih edebilmeniz adına sizler için bilgilendirici sayfalar oluşturmuştur. Psikolojik danışmanlık merkezimiz hakkında tüm detayları incelemek için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Adel Psikolojik Danışmanlık Merkezi ile hali hazırda yaşıyor olduğunuz tüm problemlere uzman psikolog ve psikiyatrist kadrosu sayesinde çözüm bulabilirsiniz. Hayatınıza yön verecek dereceye ulaşan hislerinizin yarattığı sorunları uzman kişiler ile çözüme kavuşturmak daha sağlıklı olacaktır. Uzman danışman, koç ve insan kaynakları danışmanından oluşan yenilikçi terapi ve koçluk teknikleri ile yanınızdayız. Bahçelievler’de psikolog arayışında iseniz doğru tercih yapmanıza yönelik yardımcı olabiliriz.

Adel Danışmanlık Merkezi’nin temel amacı bireyde kişiliğin yeniden bir bütün haline getirilmesi ve olumsuz duygular ile başa çıkma becerisinin geliştirilmesidir. Ayrıca devam eden destek sürecinde oluşturulan dengenin stabil durumda tutulması için çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bahçelievler danışmanlık merkezi olarak kullandığımız temel teknikler; serbest çağrışım yöntemi, öneri ve ab-reaksiyondur. İkinci nokta ise şimdi ve burada yüzleştirme, netleştirme ve yorumdur.

Bahçelievler’de Psikolog Merkezi

Kronik problemleri bulunan hastalarımızda daha uzun bir süreçte etkili ve emin adımlar ile hareket etmekteyiz. Yaşamınızda ya da mesleki yöneliminizde, hayatınızı etkileyen değişim süreçlerinizde, olumsuz hislerinizin hayatınıza yön vermeye başladığı tüm zamanlarda sizlere destek olmaya hazırız . Gerçek potansiyelinizi fark etmek ve kendinizi keşfetmek için doğru hareket etmeniz şart.

Psikolojik destek öz farkındalık için gerekli olduğu gibi, hayat macerasında karşılaşılan zorluklarla baş edebilmeniz için de önemli bir yere sahiptir. Profesyonel psikolojik desteğin bazı çerçeveler içerisinde ilerlemesi onu diğer desteklerden ayırır. Bu nedenle psikolojik desteği diğer desteklerden ayıran önemli farkları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Psikolojik destek sürecinde danışan ve danışman olarak iki taraf vardır. Yardım edilen taraf desteğe ihtiyacı olan danışandır.
  • Yardım eden danışan (psikolog, psikiyatrist) alanında uzman, belirli eğitimleri almış biridir.
  • Bir amaca yönelik yapılan psikolojik destek danışanın tamamen beklentileri ve bulunduğu duruma göre değişiklik gösterir.
  • Psikolojik desteğin temelinde yatan felsefe insana değer vermekle ilgilidir. Sahip olduğu potansiyeli geliştirmek için çaba sarfeden insan hayata karşı tercihlerde bulunabilir.
  • Psikolojik danışmanlık merkezlerinde sunulan klinik psikolog desteği kişinin sorunlarını çözme konusunda yeni bakış açıları ve imkanlar sunar. Bahçelievler psikolog kliniğimizde bu süreçler için uzman ekibimizle sorunlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz.
  • Psikolojik yardımda ilişkinin kendisine özgü işlevsel kuralları bulunur.
  • Psikolog ve danışan ilişkisi tamamen gönüllülük esasına dayanır. Yardım eden ve yardım alan tarafların ikisi de gönüllü ise süreç sağlıklı ilerler.
  • Profesyonel psikolojik destek ilişkisinde yardım almak isteyen yaptıklarından, düşündüklerinden dolayı yargılanmaz ve suçlanmaz. Ortada bir ayıplama, yadırgama söz konusu değildir. Psikolog danışanı olduğu gibi kabullenir.
  • Karşılıklı güven profesyonel psikolog desteğin en önemli unsurları arasındadır. Güven temeline dayalı bir ilişki yürütüldüğü için iki taraf da amaca uygun işbirliği içerisindedir.
  • Karşılıklı iletişim ve etkileşim psikolog desteğin temel yöntemidir. Ancak bu belirli çerçeveler içerisinde yapıldığı için hedefe dönük etkileşim baz alınır. Gerektiği durumlarda test gibi farklı psikolojik yöntemler kullanılabilir.

Profesyonel psikolojik yardım Bahçelievler psikolog danışmanlık merkezi gibi merkezlerde ya da okul, hastane gibi ortamlarda gerçekleşebilir.

İstanbul bahçelievlerde danışmanlık hizmeti arayışında olan herkes için Adel Danışmanlık Merkezimizde alanında uzman kadro ve deneyimli ekip ile çözüme yönelik teknikleri en doğru yolla hayata geçirmek adına çalışıyoruz. Adel Danışmanlık’ta bireylerin ve kurumların karşılaştıkları sorunlara bilimsel, etik ve bireye yönelik değerler hususunda yaklaşmayı prensip edinerek hizmet sunulmaktadır.

Kişilere, yaşama ve olaylara karşı farklı bir bakış açısı oluşturarak empati ve farkındalığı benimsettiren bir destek süreci uygulanmaktadır. İşini severek yapan ve yaşadığınız sıkıntılar karşısında sizlere yardımcı olmaya her zaman hazır dinamik bir ekip ile karşınızda değil yanınızdayız!

Unutmayın, tüm psikolojik problemler sorunun oluşum nedeni ve doğru tedavi yöntemleri ile aşılabilir. Bahçelievler ve Bakırköy Psikolog merkezi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.